ČLANI DRUŠTVA SONČEK POSAVJE NA PAŠMANU

 Društvo Sonček Posavje je konec junija izvedlo že drugo zdravstveno terapevtsko kolonijo na Pašmanu.

SONČKOV PUSTNI TOREK

 V torek je bilo v Centru Sonček Krško precej veselo,saj je Društvo Sonček Posavje izvedlo pustno rajanje,

SONČKOVA ZIMSKA ZTK V KRANJSKI GORI

Društvo Sonček Posavje je že pričelo z večjimi projekti v letošnjem letu 2020, saj smo že izvedli  zdravstveno terapevtsko kolonijo v Kranjski Gori.

Posavski Sončki prejeli donacijo od Petrola

 

Družba Petrol tudi konec lanskega leta, že deveto leto zapored, izvaja vseslovensko humanitarno akcijo Naša energija povezuje, s katero sredstva, predvidena za nakup poslovnih daril

POSAVSKI SONČKI SMO SI OGLEDALI ČOKOLADNICO ZOTTER

  Res,da je naše sončke v decembru obiskal Dedek Mraz,jih obdaril, hkrati pričaral decembrsko vzdušje,smo se odločili,da naše člane 22.12.2019 popeljemo še na ogled čokoladnice Zotter

 V soboto 5.10.,so ob svetovnem dnevu cerebralne paralize »JAZ SEM TUKAJ«, na Športnem igrišču v Spodnjem Starem Gradu,Društvo Sonček Posavje in Društvo ljubiteljev motorjev Matija Gubec,

tudi letos izvedli že tradicionalni kostanjev piknik. Res,da je zjutraj malo deževalo,vendar sončki ne bi bili sončke,če ne bi z sabo pripeljali sonca in veliko pozitivne energije. Po okrepčilu tako z hrano (palačinkami,kostanjem in pečenimi mesnimi dobrotami,čajem..),je predsednica Društva Sonček Posavje Nataša Solomun, vsem navzočim predstavila namen branja poslanice in zelenih balonov. V poslanici je bilo zapisano,da je svetovni dan cerebralne paralize družbeno gibanje, katerega cilj je širše predstaviti to možgansko okvaro, spregovoriti o njej in se zavzemati za takšno skupnost, ki jo bo sprejemala brez predsodkov. Vizija tega gibanja je vsakomur s cerebralno paralizo zagotoviti enake pravice, dostopnost in enake možnosti kot jih imajo drugi ljudje. Ta dan je priložnost, da opozorimo na nujnost odpravljanja razlik med vsakodnevnimi okoliščinami in realnimi zmožnostmi oseb, ki živijo s posledicami cerebralne paralize. To vizijo lahko pomaga uresničevati vsakdo od nas v svojem okolju. S skupnimi močmi lahko vplivamo tudi na globalne družbene spremembe. Po nagovoru predsednika Društva ljubiteljev motorjev Matija Gubec Matjaža Gomilška in podpredsednice Občine Krško Ane Nuše Somrak,pa se je ob zvokih ansambla BB Thing pevke Andreje podelitvi simboličnih daril kozmetične industrije Farmasi in seveda daril članice DLM Matija Gubec, ter nastopom mažoretk iz Dobove,nadaljevalo veselo druženje z različnimi aktivnostmi ali igrami. Društvo Sonček Posavje se zahvaljuje vsem,ki so kakorkoli pomagali,da so naši člani (udeležencev 170) lahko preživeli tako čudovito soboto in upa,da se drugo leto zopet srečamo v tako velikem številu.  Anton Hruševar  

 • DSC06083
 • DSC06086
 • DSC06089
 • IMG_4056
 • IMG_4062
 • IMG_4073
 • IMG_4083
 • IMG_4218
 • IMG_4231
 • IMG_8750
 • IMG_8770
 • IMG_8780
 • IMG_8818
 • IMG_8822
 • IMG_8899
 • IMG_8910
 • IMG_8985
 • IMG_8993
 • IMG_9003
 • IMG_9025

Sonček Posavje na Facebook-u

V društvu smo vedno veseli pomoči.

Prijavi se

Go to top